دکتر حمیدرضا عزیزی

دندانپزشک عمومی


مراقبت های دندان

روشهای صحیح مسواک‌زدن

کاشت نگین

ایمپلنت چیست؟

مراقبتهای بعد از جراحی و کشیدن دندان

1- خونریزی و نشت خونابه بعد از جراحی دهان و یا کشیدن دندان به مدت چند ساعت طبیعی است. گاز روی زخم را هر 30 دقیقه یک بار عوض کنید و از تعویض گاز با فواصل کوتاه خودداری کنید.

2- از مسواک زدن و شستشوی دهان در روز جراحی و یا کشیدن دندان با آب، آب نمک و... خودداری نمایید. از فردای روز جراحی و یا کشیدن دندان با آب نمک ( یک قاشق کوچک چایخوری نمکی در یک لیوان آب جوشیده ) بعد از هر وعده غذا قرقره نمایید و مسواک زدن از فردای روز جراحی بلامانع است.

مراقبت نمایید مسواک بر روی زخم ناشی از جراحی یا کشیدن دندان تا التیام اولیه زده نشود.

3-تورم و درد از عوارض قابل انتظار بعد از کشیدن یا جراحی دندان می باشد. برای درد از مسکن تجویز شده استفاده نمایید و در صورت وجود تورم، درد یا خونریزی زیاد حتماً با کلینیک تماس بگیرید.

4-از رژیم غذایی سرد و نرم ( فرنی، سوپ سرد و ...) و مایعات سرد استفاده نمایید. نوشیدن مایعات چند ساعت بعد از جراحی یا کشیدن دندان ضروری است. ولیکن دقت فرمایید که مایعات داغ نباشند. همچنین از نوشیدن مایعات با نی خودداری کنید.

5- بعد از جراحی دهان و یا کشیدن دندان قشر خاکستری رنگی روی زخم را می پوشاند و دهان کمی بدبو می باشد این علایم نشانه عفونت نیستند.

6- از استعمال هر گونه دخانیات ( کشیدن سیگار- قلیان و..) تا 24 ساعت بعد از کشیدن و یا جراحی دندان بپرهیزید. دود مانع جوش خوردن محل زخم شده و درد شدیدی را بوجود می آورد.

7- یکی از عوارض نا مطلوب و پیش بینی نشده بعد از بیرون آوردن دندان اصطلاحاً ( حفره خشک ) می باشد. این حالت به علت کنده شدن لخته از حفره دندان می باشد ( که به دنبال شستشوی زود هنگام یا مصرف دخانیات بعد از جراحی میگردد.

(درد در روز اول طبیعی است) در صورتی که درد ناحیه جراحی شده و یا کشیدن دندان چند روز بعد شدیدتر شود به کلینیک اطلاع دهید.


آدرس مطب : 1
تلفن : 1 - 1

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
پیشگیری از زردی دندانهاآدرس و شماره تلفن مطبایمپلنت چیست؟ ـ بخش اولایمپلینت چیست ؟ـ بخش دومبیوگرافیمطالب و مقالاتبهداشت دهان و دندانبروشور مراقبت بعد از جرادندانپزشکی اطفالدندانپزشکی زیباییصفحه اصلیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانسایتهای دیگر